SR731JTTDR620F
Mfr.Part #:
SR731JTTDR620F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 620 mΩ 1 % 200 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)320 mV
Tolerance1 %
Length1.6 mm
Width800 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0603
Case Code (Metric)1608
Resistance620 mΩ
Power Rating200 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height450 µm
Voltage Rating1.41 V
Number of Terminations2
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.55 mm